Włóczka akrylowa

Akryl to sztuczne włókno, które nazywane jest często sztuczną wełną. Jest znacznie tańszy aniżeli jego naturalne odpowiedniki. 100% włóczka akrylowa ma sporo zalet, ale ma też wady. Przede wszystkim włókno akrylowe jest miękkie i niegryzące. Ponadto nie powoduje podrażnień skóry i jest bezpieczne dla alergików. Jest lekki, ale niestety mniej przewiewny aniżeli  włókno naturalne. Odzież wykonana w 100% z akrylu jest mniej trwała niż z włókien naturalnych. Włókno akrylowe jest często mieszane z naturalną wełną. Takie połączenie sprawia,  że wyroby są bardziej miękkie niż wełniane, ale też odporniejsze i bardziej przewiewne niż wyroby z czystego akrylu.

Włóczka akrylowa

W ofercie 1116 produktów.

Pokazano 1-32 z 1116 pozycji

Aktywne filtry

Produkty polecane przez nasz sklep z włóczką

Opinie

Inna
Włóczka akrylowa zawsze wydawała mi się inna niż pozostałe. Co to ludzie wypisują o niej w Internetach, to się w głowie nie mieści. A jednak, jak to mówią, psy szczekają, a karawana idzie dalej. Podobnie jest z włóczką akrylową.
Słońce
Włóczka akrylowa to będzie dla mnie zawsze wspomnienie słońca, morza i wakacji. Kiedy kilka lat temu zaczynałam przygodę z włóczkami, to zaczęłam właśnie od włóczki akrylowej. Nie pamiętam już kto mi ją polecił.
Intuicyjna
Podstawowym dla mnie pytaniem jest to, czy włóczka akrylowa najlepsza jest wtedy, kiedy zawiera tylko włókna wytworzone przez człowieka, czy też lepsza jest w zestawach mieszanych. Jakie są wasze doświadczenia? Bo ja muszę powiedzieć, że to zależy od tego, do czego wykorzystuję włóczkę akrylową.
Jagoda
Czy włóczka akrylowa, to rzeczywiście sztuczna wełna? Tak pytam, co myślicie, bo wydaje mi się, że ten sposób nadawania jej dodatkowych cech, jest tutaj niepotrzebne. Owszem, tak się mówi, ale włóczka akrylowa w mojej ocenie broni się i bez tego.
Sheina
Dla mnie włóczka akrylowa nie ma względu na porę roku. To znaczy, że jak ktoś się na niej poznał, to nie ma znaczenia, że różni się w parametrach od wełny. W moim odczuciu włóczka akrylowa ma tyle zalet, jak chociażby lekkość i świetną kolorystykę.
Gabi
Też jestem tego zdania. Włóczka akrylowa jest do przetestowania przez każdego. Nie ma przecież żadnych ograniczeń. To jest właśnie świetna lekcja demokracji. Każdy ma swojego kandydata. Dla jednego będzie to włóczka akrylowa, dla innych poliestrowa, a jeszcze osobno może to być wełna.
Molly
Mam takie proste skojarzenie. Włóczka akrylowa w bobinie merynosowo-akrylowym september. Zapowiada mi jesień i jestem nawet na to gotowa. To znaczy na zmianę pory roku. Z włóczką akrylową w takich kolorach będzie to łatwiejsze.
Osobna
Czy dla was włóczka akrylowa może istnieć osobno? Czy dobieracie z dodatkami? Pytam, bo zaczynam dopiero z dzierganiem i mam tutaj dylemat. Dla mnie włóczka akrylowa to taka, jak piszą, siostra wełny, tylko nie do końca ;)
 • Sklep z włóczką

  Mam na imię Karolina i jestem właścicielką sklepiku liloppi.pl. Sklep jest dzieckiem mojej pasji miłości do kolorowych włóczek. Nie wyobrażam sobie dnia bez drutów bądź szydełka i wełny. Uwielbiam kupować, wybierać i dotykać włóczki. Otaczam się nimi na co dzień. Mam ich całe mnóstwo, kolekcjonuję, oglądam… Pewnego dnia postanowiłam, że mogę kupować i wybierać nie tylko dla siebie. I tak powstał sklepik Liloppi.

 • Kontakt

  Adres: ul. Przyczyna Dolna 1
  67-400 Wschowa | Polska

  Email: pomoc@liloppi.pl
  Poniedziałek - piątek : 12.00 - 16.00

 • Liloppi DROPS Store

  drops store