Włóczka wełniana

Włóczka wełniana to przędza powstała z owczej wełny. Naturalna wełna jest miękka i delikatna, ale bywa gryząca. Doskonale nadaje się do dziergania ciepłych ubrań oraz dodatków. Warto pamiętać, że wełna niekiedy powoduje uczulenia a w przypadku osób o wrażliwej skórze podrażnienia. W naszym sklepie dostępne są zarówno włóczki w 100% wełniane jak i mieszane z dodatkiem innych włókien naturalnych lub sztucznych.

Włóczka wełniana

W ofercie 1362 produktów.

Pokazano 1-32 z 1362 pozycji

Aktywne filtry

Produkty polecane przez nasz sklep z włóczką

Opinie

SzczęśliwiePogryziona
Każdy lubi co innego. Mnie bardzo pasuje włóczka wełniana. Może dlatego, że cenię sobie delikatność i ciepło. Nie jestem typowym zmarzluchem, ale nie jestem też nie wiadomo jak odporna na zimniejsze dni. Zawsze, jak ktoś mnie pyta, co tutaj robić w zimowe dni, to odpowiadam – spróbuj coś z wełnianą włóczką, zaraz zrobi się cieplej na duszy i na ciele.
Do SzczęśliwiePogryziona
A jestem trochę innego zdania, bo włóczka wełniana może gryźć jednych, na drugich nie robić wrażenia, a trzeci nawet się nie zorientują, że noszę wełnę. Moim zdaniem nie ma nic za darmo. Jeżeli chcesz coś z włóczki wełnianej wydziergać, takiej przędzy bez dodatków, to nie ma co rozdzierać szat.
Kolory
Dla mnie włóczka wełniana to przede wszystkim sama natura. Żadne dodatki, ani ludzkie twory. Wełna, to wełna. Miękka, ciepła, przewiewna, co tu dużo mówić. Zawsze, jak zamawiam, to tylko włóczkę wełnianą.
Przy okazji
Mieliśmy ostatnio na grupie małą scysję, bo ktoś powiedział, że włóczka wełniana powinna mieć dodatki, wtedy jest najlepsza do dziergania. No nie wszyscy się z tym zgodzili, bo każdy ma inne doświadczenie. Owszem, włóczka wełniana na skarpetki powinna mieć jakiś wzmacniający dodatek.
Owca
Od razu powiem, że mnie włóczka wełniana nie gryzie. I znam wiele osób, które mają tak samo. Nie chcę przez to powiedzieć, że przekładam swoje doświadczenie na ogół. Nic podobnego. Raczej przeciwnie, chcę zwrócić uwagę, że włóczka wełniana i jej odbiór to sprawa indywidualna.
First
Moje początki, to chyba włóczka wełniana. Pamiętam, że uczyłam się dziergać i zaczęłam od szalika. Ktoś ze znajomych mówił, żebym zaczęła od tej przędzy. Nie pamiętam już, czy to miało wtedy dla mnie znaczenie. Druty w ręce i włóczka wełniana – co wtedy było ważniejsze?
Gombro
Zastanawiałam się dzisiaj, czy włóczka wełniana jest dla dziergających osób pierwszym wyborem. To znaczy ciekawa jestem, czy wybieracie 100% wełny, czy decydujecie się na mieszane motki. Zwraca się uwagę, że włóczka wełniana nadaje się szczególnie dla osób, które nie są uczulone, a włókna ich szczególnie nie gryzą.
Non Fiction
Nie wiem, co się zmienia ;) ale włóczka wełniana bez domieszek już mnie nie gryzie. Nie wiem, co to za cud się zdarzył. Czy to ja zmieniłam nastawienie do włóczki wełnianej, czy ona do mnie?
Odporna
Włóczka wełniana w sam raz na zimę. Mnie nie gryzie, więc nawet jesienią mi nie przeszkadza ;)
 • Sklep z włóczką

  Mam na imię Karolina i jestem właścicielką sklepiku liloppi.pl. Sklep jest dzieckiem mojej pasji miłości do kolorowych włóczek. Nie wyobrażam sobie dnia bez drutów bądź szydełka i wełny. Uwielbiam kupować, wybierać i dotykać włóczki. Otaczam się nimi na co dzień. Mam ich całe mnóstwo, kolekcjonuję, oglądam… Pewnego dnia postanowiłam, że mogę kupować i wybierać nie tylko dla siebie. I tak powstał sklepik Liloppi.

 • Kontakt

  Adres: ul. Przyczyna Dolna 1
  67-400 Wschowa | Polska

  Email: pomoc@liloppi.pl
  Poniedziałek - piątek : 12.00 - 16.00

 • Liloppi DROPS Store

  drops store