Wełna z alpaki

Wełna z alpaki to naturalne włókno pochodzące z alpak. Jest ono bardzo delikatne, lekkie, miękkie i trwałe. 100% wełna z alpaki nie drapie i nie podrażnia skóry. Nie powoduje również alergii. Włókno jest śliskie i ma delikatny połysk. Jest chętnie używana do produkcji wysokiej jakości odzieży. Niestety zdarza się, że wełna z alpaki filcuje się, dlatego należy uważać podczas prania włóczki z alpaki. 100% wełna z alpaki jest bardzo droga, stąd najczęściej spotykane są włóczki łączące wełnę z alpaki z innymi włóknami zarówno naturalnymi jak i sztucznymi.

Wełna z alpaki

W ofercie 148 produktów.

Pokazano 1-32 z 148 pozycji

Aktywne filtry

Produkty polecane przez nasz sklep z włóczką

Opinie

Miłośniczka
Zaczęło się od tego, że mój mały Stasio powiedział, że chce mieć alpakę w domu. Haha, to dopiero pomysł. Powiedziałam, że poszukam włóczkę alpaka i coś z niej zrobię dla niego. Teraz chodzi i pyta, kiedy zacznę dziergać. Nie wie, że właśnie szykuję dla niego zgrabną czapeczkę z włóczki alpaka. Ale ma to być niespodzianka, więc nie zdradzam mu na razie, że lada dzień będzie zaskoczony. Przy okazji przekonałam się, że włóczki alpaka mają taki delikatny połysk. Naprawdę mnie to zaintrygowało. To daje zupełnie inne spojrzenie na możliwości włóczek.
Źródło
Więc muszę powiedzieć, że kiedy zastanawiam się, czy włóczka alpaka, czy może jakaś inna, zawsze wracam do tego, co udało mi się wydziergać do tej pory. Muszę powiedzieć, że wszystko, ale dosłownie wszystko, za co się zabierałam z włóczką alpaka, wychodziło bez problemu. Może dlatego, że mam znajomych, którzy prowadzą hodowlę alpak. A może dlatego, że po prostu lubię te zwierzęta. W każdym razie włóczka alpaka niby daje taką możliwość, żeby od czasu do czasu wypróbować coś nowego. Ale na koniec i tak człowiek wraca do źródła.
BezStresu
Włóczki lubię mieć pod dostatkiem. A włóczka alpaka ma tutaj wyjątkowe miejsce. Powiedziałabym, że tutaj jestem bezkompromisowa. Wiele różnych przedmiotów może mi zabraknąć. Na przykład soli, albo bazylii, ale na miłość boską – włóczka alpaka lepiej, żeby mi się nie skończyła, kiedy zaczynam coś z niej robić. Ostatnio obdzwoniłam wszystkich na grupie, czy ktoś nie ma jakiejś zapasowej włóczki alpaki i może się ze mną podzielić lub – ewentualnie – wymienić. Na szczęście znalazła się dobra dusza i mogłam kontynuować.
Sposób
Włóczka alpaka to pewien sposób na życie. Tak to rozumiem. Nawet, a może przede wszystkim, kiedy włóczka alkpaka jest z mieszanych włókien. Ja to właśnie doceniam. Lubię te zestawy, bo doceniam, że współcześnie mogą się łączyć ze sobą różne nitki. Że nie tylko jednolite są dostępne. Naturalne osobno, a sztuczne osobno. Właśnie te połączenia w różnych proporcjach doceniam we włóczce alpaka. Oczywiście, że lubię też samą alpakę, szczególnie, kiedy coś trzeba przygotować ciepłego i niegryzącego. Wtedy nie odmawiam sobie i takich rozwiązań.
Oryginalni
Włóczka alpaka jako sposób na życie? Czy ja wiem. Można różnie korzystać z gotowych przędz. Pewnie, że dobrze mieć jakiś ulubiony rodzaj. Myślę, że on się kształtuje wraz z wydzierganymi rzeczami. Dla mnie włóczka alpaka jest ok., ale lubię też inne. Chociaż wiadomo, że jak zaczniesz od włóczki alpaki, to nie będziesz kończyć inną. Ale widziałam i takie połączenia. I muszę powiedzieć, że jak ktoś umiejętnie dobierze do włóczki alpaka jakąś inną przędzę i ma na to pomysł, to zawsze może powstać z tego coś oryginalnego.
Teoretyczna
Zawsze się zastanawiałam, jak to jest, że włóczka alpaka, to mój pierwszy wybór. W sensie, że jak zamawiam, to wiem, że na pewno będą to włóczki alpaka.
Stuprocentowa
Włóczka alpaka to dla mnie przede wszystkim motki, z których mogę coś wydziergać dla dzieci. Zresztą nie coś, a konkretne rzeczy, które służą nam na dłużej. Dlatego, jak wybieram włóczkę alpaka, to te przędze, które zawierają w 100% włókna z wełny alpaki.
Fanka
Czy Waszym zdaniem włóczka alpaka jest dostatecznie popularna? Również w tym sensie, czy chętniej decydujecie się na mieszane motki, czy jednorodne? Bo przecież włóczka alpaka jest na wielu portalach chwalona za swoje właściwości, ale ludzie różnie wybierają.
Eko
Dla mnie, za nazwą włóczka alpaka idzie informacja, że albo jest tylko i wyłącznie z naturalnych włókien. Albo nitki alpaki są domieszką. Jedna i druga wiadomość ma dla mnie znaczenie. To znaczy, że jeżeli włóczka alpaka jest jednorodna, to przeznaczam ją na inne robótki.
Songs
Ja gdzieś przeczytałam, że włóczka alpaka nie ma sobie równych. A z kolei w innym miejscu, że zdarza się, że podobnie, jak wełna, gryzie i ciężko ją nosić. Mnie się nigdy coś takiego nie zdarzyło. Nie mogę oczywiście tego wykluczyć. To sprawy bardzo indywidualne. Dla mnie włóczka alpaka jest idealna i świetnie się sprawdza bez względu na porę roku.
Do Songs
Pierwsze słyszę, żeby włóczka alpaka gryzła. Nie dosyć, że wszędzie opisywana jest w sposób, który nie budzi żadnych wątpliwości, co do jej przeznaczenia, to jeszcze moje doświadczenie temu przeczy. Ale masz rację, być może na kogoś, na jeden przypadek na milion, włóczka alpaka tak zadziałała.
Naturalność
Włóczka alpaka, to dla mnie przede wszystkim jej miękkość. Nie czytałam na ten temat, bo wiedzę czerpię z doświadczenia. Rzadko która przędza ma tak przyjemną w dotyku nitkę. Pod tym względem włóczka alpaka jest dla mnie wyróżniającym się motkiem.
Klasyka
Pełna zgoda, co do klasyki. Włóczka alpaka pod tym względem ma spory wachlarz wyboru. Muszę jednak przyznać, że włóczka alpaka pod względem beżu i jego odcieni jest dla mnie tutaj wyjątkiem.
Ulubiona
Wełna z alpaki dzisiaj ma smak ciasta marchewkowego ;) Właśnie przyszła do mnie dostawa i zabieram się do robótki. Nie wiem jeszcze tylko czego będę słuchać. Przy wełnie z alpaki w takim zestawie chyba coś apetycznego ;)
Color
A to mnie ostatnio ciągnie do jasnej szarości z miętą. Próbowałyście? Wełna z alpaki często jest u mnie na drutach, ale tej jeszcze nie próbowałam, a mam nawet ciekawy wzór, z którego chętnie bym skorzystała.
Zainteresowana
Gdzieś czytałam, że wełna z alpaki jest świetna na poszewki na kołdrę. Nie wiem czy to prawda, bo nigdy nie robiłam poszewek. Czy ktoś próbował. Chodzi mi o to, żeby to była wełna z alpaki, a nie jakaś inna.
Do Zainteresowana
Wydaje mi się, że wełna z alpaki akurat nadaje się na wszystko. Więc jeżeli chcesz zrobić poszewkę, to nie pytaj się, tylko próbuj.
Cisza
Mam wrażenie, że wełna z alpaki jest mniej popularna w takim szerokim odbiorze od innych motków. Czy tylko tak mi się wydaje? Muszę powiedzieć, że rzadko się słyszy poza światem rękodzieła, aby wełna z alpaki była gdzieś omawiana.
Future
Tak jest ze wszystkim. Nie wymagaj, żeby wełna z alpaki miała swoje programy w telewizji. Wystarczy YT. Tak mi się wydaje. Rzadko oglądam TV, ale wełna alpaka często jest omawiana w Internecie. A to jest chyba język przyszłości.
Powszechna
Nie, chodziło mi o to, że wełna z alpaki powinna być powszechnie znana. A przynajmniej jej właściwości. YT? No chyba, że to kanał z milionem subskrybentów, wtedy może wełna z alpaki wejdzie do strzech.
samo dobro
No może i tak. Wełna z alpaki dla włóczkarek, to samo dobro. Czy to motek mieszany, czy w 100 procentach jednorodny. Musiałabym sprawdzić wśród znajomych, którzy interesują się przędzami, czy wiedzą coś lub korzystają z wełny z alpaki.
Pona
Nowy rok i nowa wełna z alpaki. To mi się podoba. Prawdę mówiąc stary rok też kończył się tym, że wełna z alpaki znalazła się w torebce na wszelki wypadek, kiedy z partnerką wybierałam się na sylwestra.
Brazilla
Spróbuj z Liloppi Bolivia, jeżeli interesuje cię do tego stopnia wełna z alpaki. Masz tam i merynos w podobnych proporcjach i zawsze dobry poliamid. Naprawdę niezła mieszanka. Idealna rzekłabym. Mam też słabość, ale wełna z alpaki musi być u mnie w mieszanych przędzach, wtedy bardziej doceniam jej wartość.
Mama
Najbardziej lubię, jak dzieci wracają ze szkoły i dowiedzą się czegoś nowego. Tak było z alpakami. Ja im wtedy mówię, a nie mówiłam, że wełna z alpaki jest najlepsza na świecie. Są zdziwione. Czasami to nie takie prosto połączyć jakąś wiedzę ze szkoły z tym, że w domu właśnie w najlepsze dzierga się z wełny z alpaki. To prawie, jak dowiedzieć się, że mama brała udział w jakiejś rewolucji, o której słyszeli na lekcjach historii.
Do mama
Jak jest moda na rzeczy naturalne, to zawsze wełna z alpaki jest jednym z tematów u nas w domu. Ja właśnie staram się takie problematyczne sprawy omawiać w oparciu o to, na czym się znam i czego dotknęłam. Mówię wtedy, chodźcie, podejdźcie, patrzcie – tak wygląda wełna z alpaki. Naturalne włókna, czasami wzmocnione sztucznymi. Nic nie szkodzi.
Różnorodność
Wełna z alpaki, w tych włóczkach, gdzie jest mnóstwo ciekawych włókien – to lubię. Szczególnie te z rodziny Liloppi Topo. W sumie jest tam wszystko – wełna, bawełna, akryl, poliamid, czy poliester z recyklingu. Nie wiem, jak na was działa taka mieszanka, ale w przypadku wełny z alpaki mi bardzo odpowiada.
Znam/Wiem
Znam i też korzystam. A co? Wełna z alpaki, gdzie jest procentowo może niezbyt jej dużo akurat w Liloppi Topo w ogóle mi nie przeszkadza. Też mam tak, że lubię mieszane włóczki i w tym wydania wełna z alpaki też jest dla mnie akuratna.
Różnice
Mój partner był ostatnio zaskoczony, bo okazało się, że dla niego wełna z alpaki to po prostu wełna, która zaraz będzie go gryźć ;) a zrobiłam mu sweter na urodziny i nie mógł uwierzyć, że wełna z alpaki tak bardzo się różni od owczej. Kiedyś już mu to tłumaczyłam, teraz sam sobie sprawdził, jakie są różnice.
Pokolenia
To się często zdarza. Jak ktoś nie siedzi we włóknach, to nie ma pojęcia, że wełna z alpaki ma inne właściwości niż owcza. Chociaż muszę powiedzieć, że starsze pokolenie wie akurat bardzo dobrze na czym polega różnica. Moja mama np. bardzo się ucieszyła, jak jej zrobiłam szal na bazie wełny z alpaki. I żadnych niedomówień tutaj nie było ;)
Różności
Różnie się mówi. Dla jednych owcza będzie ok., dla innych zbyt gryząca, wtedy wełna z alpaki jest dobrym rozwiązaniem. Ja nie mam zdania, bo dla mnie jedna i druga jest w sam raz. To znaczy nie wiem, dlaczego mnie owcza nie gryzie, a innych tak ;) Owszem, jak robię coś dla dzieci, wełna z alpaki jest dla mnie pierwszym wyborem. Ale to dlatego, że wolę chuchać na zimne.
Intrygująca
Mnie ostatnio wełna z alpaki w kolorze koralowym interesuje. Ta z Liloppi Colombia. Zastanawiam się, co mogłabym z niej zrobić. Jaką robótkę? Marzy mi się sukienka w tych kolorach, ale nie wiem, czy niezbyt odważne barwy. W sensie dla mnie, bo mam już trochę lat i osoby w moim wieku kojarzą się z bardziej stonowanymi kolorami. Pod tym względem wełna z alpaki mnie intryguje.
Wybory
Tak, potwierdzam, wełna z alpaki ma świetne kolory do wyboru. W dodatku są to często mieszane motki, co mi bardzo pasuje. Mnie na przykład wełna z alpaki w kolorze miodowym intryguje. Też się zastanawiam, co z niej wydziergać. Zacznę chyba od ozdób do domu, może serwetki pod kawę. Muszę pomyśleć.
Pudrowy róż
Mam podobnie. To znaczy, że wełna z alpaki to dla mnie wybór pierwszej kolejności. Ale ja z kolei najpierw przyglądam się nazwom. Np. pudrowy róż lub cynamonowy, które wełna z alpaki ma tutaj do wyboru. I dopiero potem przyglądam się składowi, jaką grubość muszą mieć akcesoria itp.
 • Sklep z włóczką

  Mam na imię Karolina i jestem właścicielką sklepiku liloppi.pl. Sklep jest dzieckiem mojej pasji miłości do kolorowych włóczek. Nie wyobrażam sobie dnia bez drutów bądź szydełka i wełny. Uwielbiam kupować, wybierać i dotykać włóczki. Otaczam się nimi na co dzień. Mam ich całe mnóstwo, kolekcjonuję, oglądam… Pewnego dnia postanowiłam, że mogę kupować i wybierać nie tylko dla siebie. I tak powstał sklepik Liloppi.

 • Kontakt

  Adres: ul. Przyczyna Dolna 1
  67-400 Wschowa | Polska

  Email: pomoc@liloppi.pl
  Poniedziałek - piątek : 12.00 - 16.00

 • Liloppi DROPS Store

  drops store

Koszyk

Do sklepu

Koszyk jest pusty.

 

Sprawdź popularne tagi w naszym sklepie

Moje konto

Moje konto

Nie masz konta?
Stwórz konto