Wełna merino

Wełna merino to wysokiej jakości włókno naturalne pochodzące z merynosów – owiec wysokogórskich. Naturalne włókno jest delikatne i cienkie. Tkaniny powstałe z dodatkiem wełny merynos charakteryzują się wysoką przepuszczalnością powietrza i wilgoci. Merino wykorzystywane jest m.in. do produkcji odzieży sportowej. Po włóczkę tę coraz chętniej sięgają również znane firmy odzieżowe. Zaletą wełny merino jest również jej całkowita biodegradowalność.

Wełna merino

W ofercie 890 produktów.

Pokazano 1-32 z 890 pozycji

Aktywne filtry

Produkty polecane przez nasz sklep z włóczką

Opinie

Sportowiec
Dostałem od mamy skarpetki w prezencie. Ot, tak, bez jakiejś specjalnej okazji. Wypróbuj, powiedziała, bo to z włóczki merino. Na co dzień biegam i nie widziałem, że to takie fajne uczucie mieć je na nogach. Myślałem, że je kupiła, a okazało się, że wydziergała. Poszukałem trochę i widzę, że tutaj włóczka merino ma różne odmiany i wiele kolorów do wyboru.
Jazz
Jeżeli mam być szczera, to włóczka merino przekonuje mnie w każdym wariancie. Owszem, zgadzam się, że jednolite włókna z tej wełny są niemal idealne. Ale włóczka merino ma też inne odcienie.
Uwielbiam
Jeżeli wełna merino miałaby być zabroniona (chociaż nie wiem dlaczego, ale wyobraźmy sobie taką sytuację), to musiałabym naprawdę zastanowić się, co w zamian. Owszem są inne wełny, które mają podobne właściwości. Ale wełna merino, nawet z dodatkami, ma dla mnie znaczenie dużo większe niż chęć jej wymiany.
Ulica
Nie wiem dlaczego wełna merino miałaby znaleźć się na jakiejś czarnej liście. Nie ma takiej opcji. Nawet, gdyby komuś to wpadło do głowy, bo żyjemy w dziwnych czasach, to na pewno miałby kogoś w rodzinie, kto dzierga z wełny merino i na tym by się skończyło.
Alleluja
Wełna merino, która tutaj jest dostępna urzeka mnie kolorami. Muszę powiedzieć, że sporo czytałam na ten temat. To znaczy, które włókna lepiej absorbują kolory. Pod tym względem wełna merino wyróżnia się. Nie mam co do tego wątpliwości.
Story
Jak ja lubię te opowieści o merynosach, to można by książki o tym pisać. Prawdę mówiąc wcześniej nie wiedziałam, że wełna merino jest dostępna w motkach. Wybierałam tradycyjne przędze. Dopiero, kiedy się zanurzyłam w świat włóczkarstwa, odkryłam, że jest i wełna merino.
Zorra
Spotkaliście kiedyś owce wysokogórskie? To znaczy, wełna merino, jaka z nich powstaje – czy mieliście kiedyś zetknąć się z tymi zwierzętami na żywo. Mnie się to nie zdarzyło. Za to z samej przędzy korzystam nieustannie. Dla mnie wełna merino to strzał w dziesiątkę.
News
Wełna merino ma ostatnio bardzo fajne nowości i obniżki. Mówię o tych motkach mieszanych z akrylem. Kończę jesienną sukienkę. Oby tylko pogoda dopisała i żeby wełna merino wciąż nam tutaj królowała ;)
Marzena
Dziecku ostatnio opowiadałam, czym jest wełna merino i że jej włókna pochodzą z runa owczego. A potem pokazałam na robótki i mówię, i tak do nas zawędrowała włóczka merino i mamy z niej fajne skarpetki na zimę.
 • Sklep z włóczką

  Mam na imię Karolina i jestem właścicielką sklepiku liloppi.pl. Sklep jest dzieckiem mojej pasji miłości do kolorowych włóczek. Nie wyobrażam sobie dnia bez drutów bądź szydełka i wełny. Uwielbiam kupować, wybierać i dotykać włóczki. Otaczam się nimi na co dzień. Mam ich całe mnóstwo, kolekcjonuję, oglądam… Pewnego dnia postanowiłam, że mogę kupować i wybierać nie tylko dla siebie. I tak powstał sklepik Liloppi.

 • Kontakt

  Adres: ul. Przyczyna Dolna 1
  67-400 Wschowa | Polska

  Email: pomoc@liloppi.pl
  Poniedziałek - piątek : 12.00 - 16.00

 • Liloppi DROPS Store

  drops store