Włóczka bawełniana to jedna z bardziej lubianych włókien wybieranych przez Was. Ma niewątpliwie wiele zalet. Po pierwsze, bawełna to włókno naturalne, przewiewne i co dla wielu z Was najważniejsze nie gryzące i nie drapiące. Włóczka bawełniana sprawdza się zarówno jako włóczka samodzielna (100% bawełna) oraz w mieszankach (bawełna/akryl, bawełna/poliester itd).

Jest to włóczka raczej letnia, jesli chodzi o odzież. Można z niej zrobić topy, bluzki, sukienki i ubranka dla dzieci. Idealnie nadaje się również na wyrób akcesoriów domowych: poduszki, pledy, narzuty, zabawki.

W sklepie Liloppi polecamy następujące włóczki bawełniane:

  1. Liloppi Candy – 100% bawełna.

To włóczka naturalna w 100%. Ma cudowne, niepowtarzalne kolory oraz dość długie przejścia kolorystyczne. Nadaje się na ubrania, akcesoria, narzuty czy zabawki.

Oto kilka przykładów kolorystycznych:

  

2. Liloppi Souffle – bawełna wzmocniona poliestrem (85% bawełny)

To włóczka która idealnie nadaje się na wyrób letniej odzieży czy akcesoriów, ale również może zastępować kordonek w wyrobie grubszych obrusów czy firan. Dodatek poliestru sprawia, ze wyroby się nie rozciągają i nie trzeba ich krochmalić.

 

Kilka przykładów kolorystycznych:

Włoczka wielokolorowa, o długich przejściach kolorystycznych:

  

Włoczka monokolorowa:

3. Eco Love

Eco Love to włóczka bawełniana produkowana w Bułgarii. Jest wzmocniona poliestrem (15%), co sprawia że jest bardziej odporna na rozciąganie. Włóczka jest niezwykle miękka i mięsista.

Jest produkowana w wersji mono- i wielokolorowej.

 

4. Scheepjes Whirl.

Whirl to niezwykle popularna obecnie mieszanka bawełny i akrylu. (bawełna 60%)

Motki są 1000-metrowe, co powoduje że taki cudny wielokolorowy motek starcza na piękną chustę.

 

Wszystkie przedstawione przeze mnie włóczki są mięciutkie, nie drapiące i mają przepiękne kolory. Tylko wyciągać druty i szydełka:)

Karolina