Jeszcze przed urlopem w Trójmieście udało mi się skończyć mój kardigan z włóczki Liloppi Pudding. To wspaniała włóczka o bardzo nietypowym składzie 30% wełna, 10% moher, 30% akryl oraz 30% poliakryl. Ciepła, miękka i wspaniała. Składa się z trzech osobnych nitek, ale w pracy jest fantastyczna. Już wiem, że nie będzie to moja ostatnia praca z tej włóczki.
Na swój kardigan wybrałam kolor 602 “Pawie oko” i tak też nazwałam swój sweter. Zużyłam niecały jeden motek, co jest niewiarygodne 🙂 Producent poleca druty w rozmiarze 10-12, ale ja uważam, że są za duże i wybrałam 7 mm. Kardigan pasuje na osoby od rozmiaru 36 do 40 na pewno. Jest elastyczny i pięknie się dopasowuje. Można zrobić dłuższy lub krótszy(jak kto woli). Rękawy można zawinąć, bądź też pozostawić proste.

Tak więc do rzeczy. Podaję krótki opis wykonania, gdyby coś było niejasne, zapraszam do kontaktu ze mną 🙂

 1. Na druty 7 mm nabrać 61 oczek.
 2. Przerobić na prawo i założyć markery w następujący sposób: 15 o. (1 cz. przodu) -> MARKER -> 6 o. (rękaw) -> MARKER -> 19 o. (tył) -> MARKER -> 6 o. (rękaw) -> MARKER ->15 o. (2 cz. przodu)
 3. W co 2 rzędzie przed i za oczkiem przy markerze zrobić narzut (tj. narzut, o.p., marker, o.p., narzut). W ten sposób powstaje reglan.
 4. Reglan (narzuty) robić do momentu aż będzie 26 o. na każdą część przodu, 28 o. na każdy rękaw i 41 o. na tył.
  !!! W tym momencie należy zrobić przymiarkę. Jeżeli będzie taka konieczność zrobić więcej okrążeń reglanowych!!!
 5. Oddzielić oczka na rękawy na osobne żyłki i przerabiać na prawo przody i tył (razem). W pierwszym rzędzie dodać po 3 oczka (z kciuka) pod każdą pachą.
 6. Przerobić 76 rzędów (przody i tył).
  !!! Można dopasować długość do swoich potrzeb!!!
 7. Aby zrobić zaokrąglenia na dolnych rogach, należy przez kolejne 20 rzędów w co 2 rzędzie przerabiać 2 oczka razem na początku i końcu.
 8. Zamknąć wszystkie oczka.
 9. Każdy rękaw ma 28 oczek odłożonych. W pierwszym okrążeniu dobrać 3 oczka na mostku pod każdą pachą = 31 oczek na 1 rękaw. Przerabiać na okrągło- 1 okrążenie oczek prawych, 1 okrążenie oczek lewych itd. Rękawy robimy do momentu aż osiągną odpowiednią dla nas długość. Zamknąć oczka.

Miłego robótkowania 🙂